עיצוב גינה האח הגדול

גינה גדולה לאח הגדול

בכדי להקים את הגינה היוקרתית בישראל, השתמשה חברת גן דיזיין ב-30 עצים בוגרים, 150 שיחים משולבים בגבהים משתנים, 148 מטר דשא, 250 מטר טפטפות ומחשב מרכזי אחד המתחזק את כל הגינה מרחוק. כפי שזה נראה בטלוויזיה, המתמודדים די מרוצים מהתוצאה...

גינה | עיצוב גינות | האח הגדול | בית האח הגדול | גן דיזייןעיצוב הגינה בבית האח הגדול הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בהפקת התכנית היוקרתית. מפיקי התכנית, שידועה בתקציב היקר שלה, בסטנדרטים הגבוהים ובאיכות הבלתי מתפשרת, חיפשו חברה שתוכל לעמוד בקריטריונים אלו. כאשר ביצעו סקר שוק בקרב גורמים מקצועיים בתחום עיצוב הגינות, רק שם אחד עלה: חברת גן דיזיין.

חברה מנוסה, בעלת מוניטין וידע

"הפקת התכנית פנתה אלינו בבקשה לבצע תכנון וביצוע נוף גינה", מסביר אבשלום איסקוב, הבעלים של חברת גן דיזיין. "תכנון הגינה שנעשה בעונה הקודמת לא מצא חן בעיניהם והם חיפשו חברה מנוסה, בעלת מוניטין וידע בתחום עיצוב ותכנון נוף. הפנייה אלינו נעשתה מכיוון שאנחנו מובילים בתחום תכנון ועיצוב נוף בארץ וגם בגלל שאנחנו מעסיקים בחברה אדריכל נוף – משרה שאינה קיימת ברוב חברות תכנון הנוף. ישבנו עם אדריכל הבית, שמענו את הדרישות וחזרנו עם תוכנית ברמה גבוהה מאוד, שהתאימה כמו כפפה ליד לסטנדרטים הגבוהים שנדרשו מאיתנו".

עיצוב ותכנון הנוף בבית האח הגדול

ואכן, הדרישות של מפיקי התכנית היו ייחודיות. "כתכנית מובילה, הם לא התפשרו על פחות מהטוב ביותר", אומר אבשלום איסקוב. "הדרישה הייתה לגינה ברמה הגבוהה ביותר, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת הגימור. הם דרשו שהגינה שנקים תהיה גינה שתחזיק מעמד למספר עונות ולא תצריך מהם תחזוק בכל עונה מחדש. הדרישות היו מיוחדות מכיוון שמדובר בפרוייקט ייחודי: הם רצו עצים מיוחדים, צמחים מיובאים ועוד אלמנטים יוקרתיים שקשה לראות בגינה הישראלית הטיפוסית".
ההתמחות של חברת גן דיזיין היא בתחום תכנון ועיצוב הנוף. בחברה יודעים לראות כיצד תראה הגינה עוד בטרם הוקמה. כך היה גם במקרה הזה. "כבר בימים הראשונים ידענו כיצד אנחנו רוצים שהגינה תראה", אומר אבשלום איסקוב. "ישבנו ותכננו לפרטי פרטים כיצד הגינה צריכה להראות, היכן יעמוד כל עץ, היכן תישתל הצמחייה והכן ישבו המתמודדים כאשר יצאו החוצה. אנשים משלמים בשביל החזון שלנו – בשביל שנתכנן עבום את הגינה. גם כאן שילמו לנו בגלל החזון שלנו ואני שמח שהחזון שלנו והתכנן שלנו התממשו ללא התערבות ההפקה".

הדשא הסינטטי היקר ביותר בישראל

דשא | דשא סינטטי | האח הגדול | בית האח הגדול | גן דיזייןכפי שניתן לראות בתכנית, "גינת האח הגדול" ממלאת תפקיד מרכזי בחיי המתמודדים, המבלים בה את רוב זמנם. בכדי לאפשר למתמודדים שהות בלתי מוגבלת בגינה, נשתלה בה צמחייה המפיצה ריח בשעות הערב ופורחת בכל השנה. בנוסף, השתמשה החברה במצעי גידול בטכנולוגיה מתקדמת – מדובר בתערובת קרקע המאפשרת לצמח רמת התפתחות גבוהה בהרבה מהמקובל. הדשא היפה שמבריק מכל פריים בתכנית הוא כמובן דשא סינטטי. "מדובר בדשא הסינטטי הכי יקר בישראל", מדגיש אבשלום, "בהפקת התכנית ביקשו להעמיד גינה בסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים ואנחנו זרמנו איתם. כשרואים את הרייטינג הגבוה, מבינים מהיכן הגיעה הדרישה".

בכדי להקים את הגינה היוקרתית בישראל, השתמשה חברת גן דיזיין עיצוב גנים ב-30 עצים בוגרים, 150 שיחים משולבים בגבהים משתנים, 148 מטר דשא, ו-250 מטר טפטפות. לא רבים יודעים (וספק אם חלק מהמתמודדים עצמם מודעים לכך), אבל בגינת האח הגדול יש עצי פרי בשלים למאכל. "בגינה נשתלו עצי פרי בשלים, עליהם ניתן למצוא רימונים, לימונים, קלמנטינות ופומלות", מספר אבשלום. "לצידם שתלנו גם עצי נוי מדהימים שבשילוב התאורה הייחודית שנבנתה בגינה, הופכים את הגינה לגן עדן של ממש".

מחשב מרכזי אחראי על הכל

כיצד מתחזקים גינה יוקרתית כזו? "הכל עובד על אוטומט", מסביר אבשלום. "בתוך הבית התקנו מחשב מרכזי שתפקידו לדאוג להשקיית כל העצים והצמחים בשעות קבועות. בנוסף, התקנו בבית משאבת דישון, שאחראית על הזרמת דישון איכותי לכל הצמחייה בגינה. על המשאבה התקנו גם מז"ח – מונע זרימה חוזרת. מדובר בשסתום שמונע מהדישון העודף לחזור לבית דרך המשאבה. אלו מכשירים יוקרתיים ביותר והם סופקו אל נוכח הדרישה המיוחדת של הפקת התכנית לנסות ולצמצם ככל שניתן את המגע של בעלי המקצוע עם הגינה".

"הקמת גינת האח הגדול היא פרוייקט מאתגר שעצם קיומו הוכיח לי עד כמה החברה שלי יודעת לעמוד באתגרים", מסכם אבשלום. "עצם הפנייה אלינו מראה שהשם שלנו הולך לפנינו. כאשר אני שומע את הפידבקים מהקולגות ורואה את הרייטינג המטורף בטלוויזה, אני מבין שעשינו כאן חתיכת היסטוריה – מדובר בגינה היוקרתית ביותר שאי פעם הוקמה בעבור תכנית טלוויזיה. המתמודדים מבלים בה את רוב זמנם  ולפחות ממה שאני רואה בטלוויזיה, נראה לי שהם ממש נהנים שם. וזה אומר שכנראה הצלחנו בעבודה שלנו".

גן דיזיין עיצוב גינת האח הגדול
עיצוב גינת האח הגדול

יצירת קשר עם גן דיזיין
קישורים נוספים: האח הגדול אומר תודה לחברת גן דיזיין באתר mako