דקים ועיצובי עץ בית האח הגדול

האח הגדול בונה על עץ

1.6 טון עץ, 12,000 ברגי מתיחה, 300 מטרים רבועים של יריעות מיוחדות ו-20 ליטר שמן איכותי. אלו הם רק חלק מהאמצעים בהם השתמשה חברת דקו ליין הצללות בכדי להקים את הגינה בבית האח הגדול

דקים | פרגולות | עץ | האח הגדולפתיחת בית האח הגדול חשפה את השינויים שעבר הבית מאז הסתיימה העונה הקודמת: הגינה עוצבה מחדש, הסלון אוחד עם הבריכה ודקים אופנתיים נבנו בצמוד לה ובגינה. על שינויים אלו אחראית חברת דקו ליין הצללות, המתמחה בפתרונות עיצוב בעץ, דקים, פרגולות, סוככים ופתרונות לסגירת חללים בחורף. החברה נבחרה על ידי אדריכל בית האח הגדול, בן שני, שפנה לחברה בעקבות המוניטין הרב שצברה בשנים האחרונות בתחום ההצללה והעיצוב בעץ.

"הפנייה הראשונה אלינו נעשתה במטרה לספק פיתרון להצללת הבית", מספר זוהר רפאלוביץ', מבעלי החברה. "הפקת התוכנית ביקשה ליצור הצללה על  זכוכיות הבית, בכדי לאפשר את הסתרת הגינה מהמתמודדים במידת הצורך. כך יוכלו מספר מתמודדים לבצע משימה בגינה מבלי שהשאר יראו אותה". העבודה הושלמה תוך זמן קצר ולשביעות רצונה המלא של חברת ההפקה, שביקשה מרפאלוביץ' פיתרון גם בתחום חיפוי העץ (דקים) וקונסטרוקציית המבנה. כאן החלה העבודה האמיתית.

בית על הגובה

בית האח הגדול הוא אחד הבתים המושקעים והמורכבים שנבנו אי פעם בישראל. לא רבים יודעים זאת, אולם הבית אינו בנוי על אדמה מוצקה, אלא על עמודים בגובה 2 מטר מעל פני הקרקע. "היה זה אתגר שהצריך מאיתנו את מלוא הניסיון שצברנו בעשרות שנות פעילותנו", מסביר רפאלוביץ'.

"ראשית, בנינו את הפלטפורמה עליה ממוקמת הגינה. יצרנו תשתית עץ גדולה עם חיזוקים מיוחדים המאפשרים נשיאת עומס של עד 500 ק"ג למטר רבוע. מתחנו יריעות מעל העץ ועליהם למעשה הונחה הגינה. במקומות אסטרטגיים הכנסנו חורי ניקוז למים, במטרה למנוע הצפה במקרה של גשם. עבודה דומה ביצענו גם באזור המטבח, שעומד אף הוא באוויר, על כל המשתמע מכך. עם סיום שלב הקמת המבנה, חיזקנו את העמודים התומכים, זיפתנו אותם בזפת מיוחדת למניעת ריקבון ועברנו לחלק השני של העבודה – חיפויי העץ".

דקים מעץ וחיפויי עץ איכותיים

סוככים | בית האח הגדול | עץ | דק | זוהר רפאלוביץחדי העין מביניכם ודאי שמו לב כי חיפויי העץ שהיו בתכנית הקודמת נעלמו כלא היו והוחלפו בחיפויים יוקרתיים ואיכותיים. את פתרונות החיפוי סיפקה גם כן חברת דקו ליין הצללות. "ההחלטה על עיצוב והרכבת הדקים היוקרתיים הייתה החלטה בלעדית שלנו, והתקבלה בעצה אחד עם ההפקה", אומר רפאלוביץ'. "תחום חיפויי העץ הוא אחד התחומים שהעניק לנו את המוניטין הרב  בתחום וכאן למעשה החלטנו ללכת עד הסוף עם הרעיונות שלנו.

ראשית, החלפנו את עבודת החיפוי הקודמת, שכבר הייתה מפורקת לגמרי, בחיפויים חדשים. שינינו את תוואי הדק ושילבנו בו תאורה יוקרתית. בנוסף, בנינו בחצר במת זולא קטומה המוגבהת משאר הגינה. רעיון זה זכה להתלהבות בקרב ההפקה ונדמה כי גם המתמודדים עצמם נהנים בינתיים מהבמה הזו".

העבודה השאפתנית בבית האח הגדול בוצעה על ידי שישה אנשים שעבדו כשבועיים רצופים במטרה להכשיר את הבית למגורים. במהלך העבודה השתמשו הפועלים בלמעלה מ-1.6 טון עץ, 12,000 ברגי מתיחה, שעברו תהליך פסיבציה נגד חלודה, 300 מטר רבוע של יריעות בטומניות (יריעות זפת מיוחדות) ו-20 ליטר שמן איכותי בו שומנו הדקים בכדי לשמור על הברק שלהם.

עבודה שאפתנית ומורכבת

העבודה על פרוייקט האח הגדול היא מעבודות השאפתניות והמורכבות שביצענו אי פעם", מסכם רפאלוביץ', "אנחנו גאים על הבחירה שנעשתה בנו ורואים בה הכרה ביכולתנו המקצועיות ופרס ראוי על העבודה הקשה שאנו מבצעים מדי יום אצל לקוחותינו. במהלך העבודה זכינו לשבחים מקיר לקיר – מאדריכל הפרויקט, מאחראי הבינוי, מהעורך, הבמאי ומחברת ההפקות – ואם לשפוט בינתיים ממה שאני רואה בטלוויזיה, נראה כי גם הלקוחות עצמם – המתמודדים – מסופקים מהעבודה. וזה לבד שווה הכל".