תאורת גן בבית האח הגדול

אח גדול – תאורה גדולה

האח הגדול, תכנית הטלוויזיה המובילה בישראל, בחרה בספק גופי התאורה המוביל בישראל לאספקת גופי תאורה יוקרתיים לבית האח הגדול. התוצאות נראות היטב בשטח...

תאורה | בית האח הגדול | עיצוב תאורה | תאורת גן האח הגדולתוכנית האח הגדול היא אחד הפרויקטים הטלוויזיוניים המושקעים ביותר שהופקו בישראל בשנים האחרונות. מדובר בהפקה יוקרתית וייחודית בנוף הישראלי, שאינה חוסכת דבר, במטרה להעביר לצופה חווית צפייה מושלמת. הצפייה בתכנית הפכה לשיחת הברזייה הלוהטת ביותר כיום, בעיקר בזכות המתמודדים הוורסטיליים, ומתורגמת לנתוני רייטינג מרקיעי שחקים. אולם לא רק המתמודדים אחראים להצלחת התוכנית, אלא גם הבית עצמו, על שלל מרכיביו ועיצובו הייחודי.

כתוכנית מובילה, בחרה החברה להשתמש בספקים מובילים בתחומם. חברת אגרולייט, החברה המובילה בישראל בתחום תאורת גן, נבחרה על ידי מפיקי האח הגדול כספקית גופי התאורה לבית האח הגדול. הפנייה אליה נעשתה בעקבות המוניטין הרב שצברה החברה ב-16 שנות קיומה והפרויקטים המורכבים והייחודיים שביצעה בשנים האחרונות.

 "מפיקי התוכנית פנו אלינו בעקבות המלצות שקיבלו וביקשו הצעה לתאורת גינה לגינת האח הגדול", מספר בעל החברה, אילן  רגב "הדרישות היו ברורות: ההצעה צריכה להתבסס על גופי תאורה יוקרתיים ומובילים בשוק הישראלי ובהתאם לעיצוב שנקבע מראש על ידי מעצב הבית. כחברה המתמחה בתחום תאורת גינה יוקרתית ואיכותית, עשינו שיעורי בית והגשנו תכנית מפורטת לאספקת תאורת גינה משוכללת ביותר, המשלבת גופי תאורה עם מתח נמוך וגופי תאורה עם מתח גבוה. ברגע שקיבלנו אישור יצאנו לדרך".

 

כל פינה בגינה קיבלה התייחסות משלה

אגרולייט ביצוע עיצוב תאורת חוץ והתקנת גופי תאורה בגינת בית האח הגדולאגרולייט עיצוב תאורה העסיקה שלושה אנשים שעבדו מסביב לשעון בכדי להאיר את הגינה באופן הראוי. לאחר פגישה עם מעצב הבית ופרישת התוכניות העבודה, עמדה בפני בפני בעלי אגרולייט מטרת על אחת: לא להשאיר שום פינה חשוכה בגינה, בכדי לאפשר למצלמות לקלוט את כל הנעשה בה. בנוסף, הוגדרו בפירוט רב המקומות אותם יש להאיר לצורכי קישוט ודקורציה, בין אם באמצעות פנס רגיל, לד שקוע או זרקור. "כל פינה בגינה קיבלה את ההתייחסות שלה", מספר אילן. "ונעשתה מחשבה לגבי כל עץ וכל כיסא, במטרה להתאים להם את התאורה המתאימה".

פרוייקט תאורת בית האח - מספרים

פרויקט האח הגדול הוא אחד הפרויקטים השאפתניים והייחודיים שביצעה חברת אגרולייט בשנים האחרונות.

תאורת גן | תאורת גינה

בסך הכל, נעשה שימוש במעל לחמישים גופי תאורה, המיועדים לכל פינה בגינת האח הגדול לפי הסדר הבא:

  • על קירות הגינה, ובאדניות הורכבו 18 גופי הצפה – זרקורים גדולים המציפים את אזור הגינה כולו באור חזק.
  • בשבילים ובמקומות שהוגדרו מראש הורכבו 12 פטריות, שנועדו בעיקר לדקורציה ותאורת צמחייה.
  • 12 רולרים הורכבו אף הם לדקורציה - מדובר במעין משפכי אור שמטרתם להאיר את העצים מלמעלה.
  • עבודה רבה הושקעה בתאורת הדק שהוקם בבית האח הגדול, המתבססת על  23 שקועי לד. הלדים הורכבו בזוויות שונות, חלקם ברצפת הדק וחלקם באופן מאונך. בצמוד לדק נבנתה במה קטנה עליה הורכבו גם כן שקועי לד.

בהמשך למגמה המסתמנת בשנים האחרונות, הורכבו בבית האח הגדול גופי תאורה בעלי מתח גבוה וגופי תאורה בעלי מתח נמוך. מתח גבוה הוא המתח הקיים כיום בכל בית בישראל. בעקבות העלייה במודעות איכות החיים וניצול נכון יותר של אנרגיה, רבים בעולם ובישראל עוברים בשנים האחרונות לשימוש במתח נמוך - מתח של בטרייה, העושה שימוש בשנאי הממיר את המתח הגבוה לנמוך. שימוש במתח נמוך נעשה גם מטעמי בטיחות וחיסכון: מתח נמוך בטיחותי יותר בסביבה של ילדים וגם חסכוני פי כמה שכן הוא מנצל כמות נמוכה יותר של חשמל ממתח גבוה. גם בית האח הגדול הצטרף לטרנד – בעוד גופי ההצפה והפטריות משתמשות במתח גבוה, הלדים בדק עושים שימוש במתח נמוך.

חוויה אישית ומקצועית

בית האח הגדול | תאורה | גופי תאורה |אגרולייט"העבודה על פרויקט האח הגדול הייתה חוויה, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית", מסכם אילן את העבודה. "מאוד מרגש לראות מדי שבוע את גופי התאורה שלנו זוכים לחשיפה כה גדולה בתכנית הטלוויזיה המובילה של ישראל בשנים האחרונות. אין ספק שהתוכנית ממתגת אותנו כמובילים בשוק והפכה אותנו למוכרים בכל בית בישראל. בזכות התהודה לה זוכה התוכנית, הגדלנו תוך מספר ימים את היקף המכירות שלנו וקיבלנו פניות מגופים רבים המעוניינים בגופי תאורה דומים לאלו שסיפקנו לתוכנית".

העבודה סביב פרויקט האח הגדול עדיין לא הסתיימה עבור חברת אגרולייט. בהתאם לחוזה שנחתם מול מפיקי התוכנית, מעניקה החברה גם ייעוץ שוטף בתחום תאורת הבית ואף מפעילה מוקד חרום במקרה של תקלה או פגיעה בפנסים היוקרתיים. האח הגדול אמנם רואה הכל, אבל בעזרת גופי התאורה, הוא רואה עכשיו אפילו יותר טוב...

אגרולייט עיצוב תאורת גן - האח הגדול 2

אגרולייט תאורה

צור קשר עם אגרולייט תאורת גן

קישורים נוספים: האח הגדול אומר תודה לאגרולייט באתר mako